Проєкт закладу Bonsai – яскравий приклад того, як місце естетиці й нестандартним рішенням є в будь-якому контексті, коли до втілення ідеї спонукає амбітна мрія. Замовники проєкту – підприємці з невеличкого містечка Теофіполь Хмельницької області, за 100 км від Хмельницького. В містечку всього декілька закладів, один з яких вже раніше так само оформлювала наша студія.

Ще до того, як звернутися до нас із ідеєю майбутнього закладу, власники Bonsai вже вели власну справу у сфері харчування – це була невеличка однойменна локація з азійськими стравами. Втім, замовники мріяли розширити цей проєкт до масштабів повноцінного закладу – в певному сенсі, це був їхній дебют в цьому сегменті. Назва Bonsai лишилася, проте меню розширили, об’єднавши в ньому страви азійської кухні з українською. Це вплинуло і на візуальну концепцію проєкту – ми відмовилися від надто буквального й однорідного оформлення простору в азійському стилі, натомість віддавши перевагу більш сучасному й персоналізованому рішенню інтер’єрів.

На вході гостей зустрічає своєрідний символ закладу – мініатюрне дерево бонсай в акцентному вирізі простінка, що відмежовує камерну зону зі столиком від загального простору з барною зоною.

Інтер’єр побудований на поєднанні текстури дерева й глини з пісочно-попелястими відтінками. Всі стільниці, барна стійка та декоративні перегородки виготовлені з натурального дерева – їхні відтінки й текстури були підібрані таким чином, аби окремі об’єкти не конфліктували між собою, а навпаки єдиним тандемом підкреслювали цілісність інтер’єру.

Більшість елементів інтер’єру були виготовлені на замовлення – зокрема, ми працювали з локальними підрядниками з Хмельниччини. Саме до них ми зверталися із замовленням на бетонні рукомийники для закладу, а також деякі предмети вмеблювання: бар, стільниці, інтер’єрні перегородки, м’які елементи меблів. Однак, ми використовували й об’єкти українського дизайну – інтер’єр закладу доповнили м’які стільці Tivoli, створені за дизайном Studio Kononenko ID.

Зрештою, фінальний вигляд проєкту не лише передає характерну естетику закладу, а й опосередковано розповідає історію його створення через окремі деталі. Так, одним з основних візуальних акцентів інтер’єру Bonsai є фактурна цегляна стіна в торці приміщення. Втілення цього елементу в проєкті вимагало особливого підходу й унікальної техніки кладки – саме тим він врешті є настільки цінним, адже подібні нестандартні рішення не так часто зустрічаються в закладах невеликих містечок. Для Bonsai та його власників це не просто частина проєкту – це його візуальна точка тяжіння, що привертає увагу гостей, щойно ті потрапляють у простір закладу.

Оскільки об’єкт розташований в Теофіполі, майже весь авторський нагляд в період реалізації здійснювався дистанційно – однак, навіть в цих умовах всі матеріали були нами підібрані спільно з замовниками, і кожен етап майбутнього втілення проєкту був проговорений в найдрібніших деталях. Саме за рахунок якісної комунікації цей проєкт “ожив” у тому вигляді, в якому був задуманий. Неабияк вплинуло на процес реалізації й полегшило його наше повне порозуміння з замовниками, а також їхня довіра до нас як до фахівців, готовність прислухатися й підтримувати, і, зрештою, віра у власну амбітну мрію, котру ми спільними зусиллями втілили в життя.