ДИЗАЙН ІНТЕР’ЄРУ ДВОРІВНЕВОЇ КВАРТИРИ

 

Облаштування дворівневих квартир — складна задача, адже потрібно досягти візуального розширення простору . Дизайн дворівневої квартири потребує особливої уваги, оскільки об’єкти цього типу переважно відносяться до елітної категорії нерухомості.

Головна особливість дворівневих апартаментів полягає в можливості ізолювання просторів: верхнього і нижнього ярусу. Це рішення дозволяє чітко відокремлювати зони особистого використання від кімнат для гостей, що особливо важливо для великих сімей, де збереження приватності має вирішальне значення.

При розробці проєктів для 2-х рівневих квартир дизайнери студії SOLOVEYDESIGN завжди враховують унікальні потреби та побажання майбутніх власників. Детально продумують розташування кімнат і сходів, забезпечуючи безпечний доступ до необхідних зон для кожного мешканця квартири.

Багаторівневі квартири поєднують у собі зручність і комфорт, які настільки необхідні сучасній людині, і пропонують власникам низку переваг:

  1. Функціональний простір, де з комфортом може проживати велика сім’я.
  2. Житло площею, яка рівна заміському будинку, знаходиться при цьому в центрі міста з розвиненою інфраструктурою.
  3. Можливість реалізації практично будь-якого дизайн-проєкту, що відображає всі побажання власників.
  4. Шикарний вид з вікон, власний вихід на дах і тераса (для пентхаусу).

 

Особливості дворівневих планувань

 

На відміну від звичайних квартир, дворівневі апартаменти потребують ще більшої уваги з точки зору планування та функціональних рішень. При розробці нової концепції житла важливо ретельно врахувати розташування кімнат, передбачити наявність функціональних зон та обрати центральний елемент простору — сходи. Іноді їх необхідно виділити, а іноді, навпаки, приховати. Часто отвір, що залишається в міжповерховому перекритті, розташований у невдалому місці, і якщо залишити все без змін, це може порушити планування та обмежити можливості використання обох рівнів.

Головне завдання наших фахівців — створити проєкт, який буде максимально відповідати стилю життя власників. Він має відповідати стандартам безпеки та втілювати простір “для життя”: затишний, простий та гармонійний.

 

Важливий атрибут – сходи

 

Розробка дизайн-проєкту для квартири з двох рівнів завжди є захоплюючим досвідом. Особливу складність і, одночасно, інтерес викликають сходи (робота над розташуванням, сходовий марш, дизайн сходів і т.д.). Вони займають значну частину простору і повинні бути оформлені таким чином, щоб мінімізувати ці «втрати» площі.

Важливо врахувати кожну деталь: ширину і висоту сходинки, особливості обробки і, звичайно, сам вид сходів:

  • гвинтові сходи — це конструкція, що прокладається “по спіралі”, і вони ідеально підходять для естетичного та ергономічного оформлення квартири з двох рівнів. Їх можна успішно поєднати зі стилями арт-деко, лофт або модерн. Вони красиві та витончені, але слід мати на увазі, що занесення габаритних предметів по таких сходах може бути не надто зручним.
  • маршові сходи — класичний, найзручніший варіант виконання сходів, що займає значну площу. Саме тому такі сходи використовуються для квартир зі значною квадратурою, де достатньо місця для розміщення великих сходів.
  • металеві сходи з болтовими з’єднаннями —сучасний варіант сходів характеризується простотою та ергономічністю. Вони можуть мати мінімалістичний дизайн і займають мінімум місця. Металеві сходи з болтовими з’єднаннями добре вписуються в стиль хай-тек, особливо якщо використовуються хромований матеріал та скляне огородження.
  • консольні сходи —створюють враження, що вони “летять” у повітрі, оскільки вони не мають видимих опор. Технічно вони складаються з каркасу, який заповнюється бетоном та облицьовується будь-яким матеріалом.

Ефектним варіантом оформлення та освітлення сходів може стати «друге світло» — простір над сходовим маршем, який є справжньою «фішкою» дворівневої квартири. Для нас — це місце справжньої дизайнерської творчості, над реалізацією якого спочатку «ламаєш голову», а потім пишаєшся складним, але стильним рішенням.

Вибір сходів обумовлений рядом факторів: стилем оформлення квартири, можливостями площі і особливостями мешканців. Ми завжди враховуємо ці параметри і вибудовуємо ідеальний дизайн інтер’єру навколо сходів, які відмінно «вписуються» в заявлені вимоги.

 

Планування інтер’єру

 

Планування дворівневих квартир робиться так, щоб уникнути будь-яких недоліків та переплати під час втілення ідеї. Зазвичай у таких квартирах є приватна та загальна зони, а до верхнього поверху можна піднятися за допомогою сходів. Тому верхню частину зазвичай призначають для сну: там може бути дитяча кімната або спальня. Або, можливо, навіть кабінет чи творча зона, якщо треба усамітнитись. А щодо загальної зони – вона об’єднує людей. Тут розташовані їдальня, бібліотека, кімната для ігор, кухня і ще багато інших кімнат. Якщо є можливість, то проєктують два санвузли.

Основні аспекти дизайну дворівневої квартири:

1. Єдність стилю. Важливо, щоб кожна деталь інтер’єру віддавала гармонію та естетичність. Якщо вибрати різні напрямки, це може призвести до невдалого поєднання після ремонту. Тому професійні дизайнери допоможуть вам «зібрати» вашу ідеальну квартиру з частин.

2. Актуальність. Важливо, щоб дизайн був сучасним не лише зараз, а й у майбутньому. Вибираючи меблі, матеріали та кольори, слід керуватися тим, що вони будуть актуальними й через роки.

3. Освітлення. Світло може робити дива: воно допомагає розділити простір на зони, підкреслює акценти і навіть здатне візуально збільшити кімнату. Вибір освітлювальних приладів має відповідати дизайну квартири та підкреслювати загальну концепцію.