ДИЗАЙН ТАУНХАУСУ

Багатьом дуже би хотілося жити в чудовому будинку, не залишаючи межі міста, і така мрія може здійснитися завдяки таунхаусу. Однією з основних переваг такого житла є його вертикальне планування. Завдяки цій особливості, дизайн інтер’єру таунхауса можна втілити в будь-якому стилі, головне – це фантазія дизайнера та бажання замовника.

Необхідним атрибутом подібного житла є сходи та горище, які також активно використовуються в дизайнерських рішеннях. Дуже часто горище перетворюється на ігрову або дитячу кімнату. За допомогою сходів можна розумно організувати простір для зберігання речей.

 

Особливості оформлення дизайну таунхауса

 

Дизайн проєкту таунхауса включає в себе не лише внутрішнє оформлення приміщень, але й підбір певного ландшафту, який оточує будинок.

При розробці даного дизайнерського проєкту за основу прийнята необхідність поєднувати максимальну свободу та збереження простору з функціональністю мінімальної кількості меблів. Подібна концепція не тільки додала елегантності і легкості приміщеням, а й дозволила раціонально використовувати усі елементи інтер’єру.

Характерні елементи інтер’єру:

  • багато світла й повітря, легкість і свобода простору;
  • правильні лінії, прості геометричні форми;
  • ретельно продумане й ненав’язливо оформлене зонування;
  • максимум світла з природних джерел – панорамні вікна, високий рівень скління, багаторівнева система світильників;
  • стриманий легкий текстильний декор;
  • світлі природні кольори та контрастний монохром як акцент;
  • сучасний стильний камін;
  • елементи фактурного покриття стін;
  • ексклюзивне дизайнерське виконання сходів;
  • лаконічний, але ефектний зелений декор живими рослинами.

Основне, на що потрібно звертати увагу при плануванні простору всередині – це правильне розташування кімнат. Таунхауси містять два поверхи, і тому доцільним стане наступний формат:

  1. Нижній поверх, як правило, займають приміщення, в яких постійно знаходяться люди, і де можна приймати гостей. До них відносяться санвузол, кухня, хол.
  2. Другий поверх – приватна зона, найчастіше це спальні мешканців будинку.
  3. В мансарді також можна облаштувати місце для сну – для тих членів сім’ї, яким не заважає стукіт крапель дощу по даху. Крім того, проектування цього приміщення допускає оформлення там кімнат для відпочинку, більярдної, кабінету для роботи, бібліотеки або студії для творчості.

 

Які варіанти планування таунхаусу можна обрати?

 

Класичне рішення з окремими кімнатами, розділеними стінами (відмінно підходить для дизайну таунхауса 150 кв. м).

2. Часткове зонування – підходить для більш спокійних стильових рішень. Між кімнатами на першому поверсі немає дверей, але візуально вони відокремлені одна від одної різними арками та дверними отворами (підходить для дизайну таунхауса 120 кв. м).

3. Візуальне зонування – традиційний вибір творчих особистостей, в якому перегородок і дверей немає взагалі, а зони відокремлюються за допомогою освітлення, архітектурних елементів та інших дизайнерських прийомів (найкраще для дизайну таунхауса 100 кв. м).

Кожну кімнату можна оформити унікально та по особливому. Адже не можуть бути ідентичними: кухня, спальня, вітальня і дитяча. Тут важливим є створення безпечного та функціонального простору. Знаходження в приміщеннях повинно доставляти естетичного задоволення, а самі кімнати виконувати свої функції. Тобто, в дитячий має бути достатньо місця для ігор, сну, навчання. Кабінет повинен надихати на працю, а в спальні ви повинні відчувати себе максимально розслабленим.

Невід’ємним елементом інтер’єру в таунхаусі є сходи, варіантів оформлення яких може бути безліч. Це солідні у стилі англійської класики, майже невагомі, практичні гвинтові, скляні з підсвіткою або виконані з вбудованими скриньками. Варто порадитися з дизайнером, урахувати загальну концепцію та орієнтуватися на простір.